top of page

El Dikişi ile Makine Dikişi Farkları

Deri ürünler, sadece kullanışlı olmakla kalmayıp, kişisel stilimizi yansıtan aksesuarımızdır. Ancak, bu aksesuarların nasıl üretildiği ve işçiliğin kalitesi, bir deri cüzdanın ömrü ve estetiği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu sebepten dolayı tüm ürünlerimiz tamamen elde dikilmektedir.Ayrıca el dikişi deri cüzdan, kartlık ve ürünler daha benzersiz ve karakterlidir. Her bir dikişin elde atılması, ürünü eşsiz ve kişiye özel kılar.El Dikişi Deri Cüzdan

Şimdi el dikişi ve makine dikişi arasında ki farklara biraz daha teknik olarak bakalım.


El dikişi ürünler, adından da anlaşılacağı gibi, tamamen elde dikilir. Bu, her dikişin ayrı ayrı atılması bir zanaatkârın dikkat & becerisini gerektirir. El dikişi, deri cüzdanların ve kartlıkların dayanıklılığını ve ömrünü önemli ölçüde artırır. El dikişinde, tek bir mumlu ip ve 2 iğne kullanırız. Böylece hem mumlu ipin yapısı gereği hem de el dikişi tekniğimizden dolayı bir taraftaki ip kopsa bile diğer dikişler bu durumdan etkilenmeyecektir.

Bu da deri cüzdan veya ürünün size uzun yıllar boyunca keyif veren kullanım sunmasını sağlar.


El Boyama ve El Dikişi Deri Cüzdan

Makine dikişi ise daha hızlı ve düşük maliyetli ancak dayanıksız bir dikiş türüdür. Makine dikişi ile üretilen ürünün bir dikişi koparsa, diğer dikişler de sırayla sökülebilir.


El Dikişi Deri Cüzdan

Comments


bottom of page